Izaslanstvo SD županije i Sveučilišta u posjeti najstarijem izraelskom sveučilištu: “Puno toga od njih možemo naučiti. Pozvali smo ih u Split”

Voditelj ICT županije, pročelnik Upravnog odjela za informatiku i zajedničke poslove Damir Brčić ističe kako je posebno zanimljiv bio posjet njihovu T-hubu

Izaslanstvo Splitsko-dalmatinske županije i Sveučilišta u Splitu održalo je radni sastanak u  Technionu, najstarijem izraelskom sveučilištu. Dobrodošlicu im je izrazio dopredsjednik Techniona, profesor Oded Rabinovitch.

– Veliko je zadovoljstvo ugostiti izaslanstvo Splitsko-dalmatinske županije i Sveučilišta u Splitu te im izraziti dobrodošlicu na Technion te izraziti dobrodošlicu novoj suradnji i studentima. – izjavio je Rabinovitch.

Rektor Sveučilišta u Splitu dr. sc. Dragan Ljutić istaknuo je kako je Technion po mnogočemu poseban te se od njih može puno naučiti.

– Drago mi je da ovdje imamo potporu Splitsko-dalmatinske županije. Mi sa Sveučilišta smo dali sve od sebe kako bismo uspostavili prave mostove između sveučilišta. Vidjeli smo koliko su orijentirani međunarodno. Pozvali smo ih u Split. Imamo puno stvari koje možemo od njih naučiti, a vjerujem da i oni također mogu biti upoznati s našom organizacijom i našim dostignućima. – izjavio je Ljutić.

Voditelj ICT županije, pročelnik Upravnog odjela za informatiku i zajedničke poslove Damir Brčić ističe kako je posebno zanimljiv bio posjet njihovu T-hubu.

– Oni tu provode brojne poduzetničke programe, koji nas podsjećaju na našu Start it akademiju. To je također višemjesečni program gdje jednostavno mlade studentske ideje podržavaju kako bi nastali novi start-upovi i nove tvrtke. – izjavio je Brčić.

Veleposlanica Republike Hrvatske u Izraelu Vesela Mrđen Korać navodi kako je potencijal za suradnju velik. Izrael ima dobra iskustva, ali i Hrvatska ima odlična iskustva.

– Vjerujem kako smo komplementarni. Posebno je važno da pored nacionalnih partnerskih odnosa razvijamo konkretnu suradnju na regionalnoj i lokalnoj razini. – izjavila je veleposlanica.

Župan Blaženko Boban rekao je kako je fasciniran organizacijom Techniona.

– Tolika je premreženost s gospodarskim subjektima da gotovo da nema niti jednog gospodarskog subjekta koji nije umrežen u rad sveučilišta. Također, kadrovi koji iziđu sa sveučilišta stavljaju se u funkciju gospodarskoga sektora. – izjavio je župan Boban.